Otwarcie nowego Oddziału Kardiochirurgii

Otwarcie nowego Oddziału Kardiochirurgii dziecięcej i Bloku Operacyjnego w swoim macierzystym Szpitalu Kliniczny im. K. Jonschera w Poznaniu.

Otwarcie nowego Oddziału Kardiochirurgii

Dzięki pasji zawodowej i nieustępliwości w działaniu kol. Prof. Michał Wojtalik - Kierownik Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Szpitalu Kliniczny im. K. Jonschera - UM w Poznaniu doprowadził do utworzenia i otwarcie nowego Oddziału Kardiochirurgii dziecięcej i Bloku Operacyjnego w swoim macierzystym Szpitalu Kliniczny im. K. Jonschera w Poznaniu.

Teraz do dyspozycji w Szpitalu mamy 1000 m2. Na oddziale znajdują się 24 łóżka, z czego 13 na intensywnej terapii, a 11 łóżek na oddziale opieki pośredniej.

Całkowita wartość inwestycji to prawie 44 mln zł. Prawie 38 mln zł pochodzi z dotacji Ministerstwa Zdrowia, z kolei prawie 3 mln to wkład samego szpitala. Inwestycja nie zostałaby zrealizowana bez wsparcie darczyńców ze stowarzyszenia „Nasze Serce”, którzy łącznie przekazali na ten cel 3 mln zł. Na liście darczyńców figuruje też nasz Klub.

Zdjęć z nowego Oddziału za Głosem Wielkopolskim.

Share:

Related Posts

Działamy pomimo pandemii

Działamy pomimo pandemii

Bal charytatywny

Bal charytatywny

Spotkanie Klubu

Spotkanie Klubu

Ładowanie Rozmowy