RC planuje wyposażyć klinikę kardiochirurgii dziecięcej w Poznaniu

8 grudnia w teatrze Muzycznym w Poznaniu 800 widzów obejrzało kabaret Zenona Laskowika. Imprezę zorganizował RC Poznań Puszczykowo.

RC planuje wyposażyć klinikę kardiochirurgii dziecięcej w Poznaniu

8 grudnia w teatrze Muzycznym w Poznaniu 800 widzów obejrzało kabaret Zenona Laskowika. Imprezę zorganizował RC Poznań Puszczykowo. Dochód najprawdopodobniej klub zatrzyma jako część wkładu własnego do planowanego grantu na wyposażenie budowanej właśnie w Poznaniu kliniki kardiochirurgii dziecięcej.
Ta budowa to bardzo znana w całej Wielkopolsce inicjatywa profesora Michała Wojtalika. Jej całościowy koszt to ok. 6 milionów zł. Obecny oddział kardiochirurgii jest ciasny, a sam budynek szpitala – w fatalnym stanie. Pieniądze na nową klinikę zbierane są w różny sposób.Np. niedawno w Poznaniu odbyła się niezwykła gala bokserska. Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak walczył w niej z Dariuszem Michalczewskim. Oczywiście wylądował na deskach, ale za to cały dochód z imprezy, cieszącej się wielkim zainteresowaniem został przeznaczony właśnie na klinikę kardiochirurgii dziecięcej.
Jak wiadomo, Rotary Foundation nie wspiera grantów związanych z budową. Możliwe są jedynie granty na wyposażenie. RC Poznań Puszczykowo szykuje się więc do grantu, który pozwoliłby ufundować np. jedną salę operacyjną dla kliniki.

Share:
Ładowanie Rozmowy