Przekazanie władzy w Klubie Rotary Poznań-Puszczykowo

Przekazanie władzy w Klubie Rotary Poznań-Puszczykowo

W sobotę 21 maja w Ośrodku Leśnym Nadleśnictwa Konstantynowo w Grzybnie odbyła się ceremonia przekazania władzy prezydenckiej. Nowym prezydentem został Robert Madaliński. Przejął tą zaszczytna funkcję wraz z łańcuchem symbolizującym służbę społeczną od ustępującego Benona Ptaszyńskiego . Na uroczystość połączoną z tradycyjną majówką przybyły delegacje wielkopolskich klubów oraz przedstawiciele partnerskiego Klubu z niemieckiego Helmstedt. Klub Rotary Poznań Puszczykowo skupia 26 członków z Poznania, Lubonia, Puszczykowa, Mosiny, Wrześni a nawet Konina pragnących z gronem sympatyków pomagać lokalnym społecznościom. Już od 14 lat wyposaża w sprzęty wielkopolskie szkoły i szpitale. Szczególną opieką otoczył Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Mosinie gdzie ufundował 6 klasopracowni, plac zabaw i 2 specjalistyczne urządzenia rewidalizacyjne dla dzieci obarczonych niepełnosprawnością. W ubiegłym roku na podobnej majówce przekazał 20-osobowego busa m-ki Mercedes służącego do przewozu dzieci na zajęcia rehabilitacyjne . Warto dodać, że członkiem honorowym tego klubu jest sławna tenisistka polskiego pochodzenia, zdobywczyni wielkiego szlema w Australian Open, mieszkanka Puszczykowa Angelika Kerber.

Powiązane posty

Pomoc dla potrzebujących